Metrotel Group turizm ve konaklama sektöründe konsept geliştirme, pazar araştırmaları, finansal fizibilite raporları, stratejik iş planları, proje geliştirme, teknik destek hizmetleri, açılışa hazırlama ve faaliyetteki tesislere yönelik işletme ve danışmanlık hizmetleri veren konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulmuş bir organizasyondur.

Metrotel, tecrübeli ekibiyle, projenin bulunduğu mekanın sosyo-kültürel ve ekonomik yapısını dikkate alarak projeye özel çözümler üreten bir anlayışla yapılanmıştır. Konaklama tesisi proje geliştirici ve yatırımcılarına Tasarım ve İnşaat, Araştırma ve Fizibilite çalışmaları, Ulusal veya Uluslararası Marka çalışmaları, Teknik Destek, Açılış Yönetimi ve/veya Tesis Yönetimi ve İnsan Kaynakları konularında danışmanlık ve işletme hizmetleri vermektedir.

Metrotel Group, konusunda dünyanın her zaman ilk 10 şirketi arasında bulunan ve1200 otelde 85.000 yatak işleten Louvre Hotels Group’un amiral markaları Royal Tulip, Golden Tulip ve Tulip Inn markalarının da Türkiye temsilcisidir.

Metrotel Group Hilton Dalaman Golf Resort, Kütahya, Konya, Urfa ve Mardin, Hilton Garden Inn, Doubletree by Hilton projelerine verdiği başarılı destek çalışmalarından dolayı, Hilton Worldwide tarafından franchising projeler için onaylı işletme firması olarak kabul edilmiştir.

Ayrıca Wyndham Hotel Group markaları için de onaylı danışmanlık hizmetleri vermekte, marka ile ilişkilerimiz ve projelerimiz başarı ile devam etmektedir.

Bütünlük, ekip çalışması, mükemmel hizmet ve yaratıcılık değerlerine sahip Metrotel, söz konusu hizmetleri verirken yenilikçi bir anlayışla pro-aktif çözümlerle ilklere imza atmaktadır. "The Rooms" markasıyla Hilton markaları örnek otel odalarının teşhir edildiği "The Rooms Istanbul Asia 2011" yılında İstanbul Maltepe'de açılmış ve 650m2 alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Yeni konaklama tesislerinin artan sayısıyla paralel olarak nitelikli işgücü ihtiyacı da artmaktadır. Tesislerin işletme süreçlerinde arzu edilen kalitede devamlılık arz eden hizmetler sunabilmeleri için inşaatlarla paralel aşamada insana yatırım yapmaktayız. Metrotel Eğitim Merkezi'nin uzman kadrosu mesleki beceri kazandırma ve kariyer geliştirme eğitim programlarını Türkiye genelinde Kamu Özel sektör işbirliği projeleri ile hayata geçirmektedir.

Metrotel Group tahsisli araziler konusunda da yatırımcılara yardımcı olmakta, ürettiği projeler ile yatırımcıya yatırıma hazır projeler sunmaktadır.

Saygılarımızla...